Home » Uncategorized » Definede Koç İşareti

Definede Koç İşareti

Definede Koç İşareti, birçok uygarlıkta güç simgesi olarak kullandığı figürlerin başında gelir. Birçok sanatsal mimaride de kullanılmış. Büyük anıtsal yapıların süslemelerinde de kullanılmıştır. Yönetici statüsündeki kişiler içindir yakınlarda yığma tepe varsa mezar oradadır.Bu işaret genellikle sıra kayalarda bulunur.

Geçici olarak yaşanan dünyadan ebedi olarak yaşanacak olan dünya arasını koçboynuzları sembolüyle anlattığı söylenir. 50-100 metre mesafedeki bulunan kayalık alanlarda oda mezar içerisinde olabileceği gibi lahit mezarda olabilir. İyi inceleyip bölgede yer tespiti yapılmalıdır. Makine varsa bu işlem daha kolay olur.

Bunların dışında kayalarda ve taşlarda yapılmış koçboynuzu işaretleri kesinlikle gömüyü ifade eder. Aslan, boğa ve kartal işaretlerinde olduğu gibi güç, kuvvet anlamındadır. Bu anlatılanlardan büyük savaşlar kazanmış bir komutan yani kral olduğu anlamını çıkarabiliriz.

Koç işaretinde, işaretin karşısındaki taşlık ya da kayalık bölge çok iyi araştırmalı.

Bu işaretin bulunduğu bölge ve çevresi yürüme mesafesi alanı, doğal kayalarla kapatılmış olabilecek delik, kuyu ve mağara gibi yerlere çok dikkat edilmeli.

Koç işaretinin gösterdiği mağarayı bulmanız halinde çok miktarda ziynet eşyası bulmuşsunuz demektir.

Definede Koç İşareti
Kayadan koç heykeli baktığı yön önemli
Definede Koç İşareti
Kayada kabartma koçlar ve çoban işareti
Definede Koç İşareti
Tarlada kayadan koç heykeli baktığı yön önemli

Kayada Koç İşareti

Kayda kabartma koç kafası işareti